Cernăuți – 613

Elevii liceului nr.6 “Alexandru cel Bun” din Cernăuți s-au încadrat activ la sărbătorirea celor 613 ani de la prima atestare documentară a orașului. Pe parcursul săptămânii în liceu au fost organizate expoziții de desene și fotografii, lecții tematice consacrate Zilei orașului. De-asemeni liceiștii au participat la festivalul orășenesc, organizat de Direcția orășenească de Învățământ “Workout Fest” și “Eco Fest” , “Україно люба – диво калинове” .

La mulți ani, orașul Cernăuți!
1 жовтня 2021 року учні, батьки яких є учасниками АТО  Чернівецького ліцею
№6 ім.О. Доброго брали участь в міської акції Eco Fest "Україно люба -
диво калинове"
 45 учнів 5-6 класів під керівництвом вчителя фізичної культури Тодерішена Г.І., брали учассть у фестивалі здорового способу життя "Workout Fest" 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *